PŘÍSPĚVEK

Prosba o poskytnutí příspěvku na elektrohandbike

Jmenuji se Aleš Černohous, je mi 48 let a většinu života žiji v Děčíně, kde jsem se narodil. V roce 2000 na mne v londýnském parku spadl strom a utrpěl jsem poranění míchy a páteře. Tento moment mne upoutal na invalidní vozík, ale nesebral mi chuť žít. S manželkou a třemi dcerami žiji v bezbariérovém městském bytě v Děčíně. Nejstarší studuje střední školu, dvě mladší jsou školou povinné.

Za více jak 20 let na vozíku, jsem nasbíral mnoho zkušeností, které se snažím předávat lidem krátce na vozíku. S kolegy Peer mentory z Česká asociace paraplegiků doprovázím lidi krátce po úrazu navrátit se do aktivního života, přijmout novou životní situaci a ukázat jim, že se dá plnohodnotně žít i s handicapem. Za klienty dojíždím primárně do ústeckého a karlovarského kraje, ale nejsou výjimkou ani jiné části republiky.

Od mala rád fotografuji a díky tomu je dalším zaměstnavatelem chráněná dílna Tiskograf a grafické studio Studio Maglen. Protože nevydržím sedět nad stolem celý den a potřebuji pohyb venku, aktivně mapuji přístupnost okolní přírody i městského prostředí v Děčíně a se spolkem Disway další turisticky zajímavé cíle a trasy po celé České republice. Mapování a odstraňování bariér je kromě aktuálních témat města Děčína mojí hlavní náplní jako člena sociální a zdravotní komise.

Naplňuje mne, že má práce pomáhá a je prospěšná pro jiné lidi. Podařilo se mi vydat brožuru České Švýcarsko bezbariérové a v roce 2013 jsem dostal speciální cenu European Destination of ExcelleNce za osobní přínos k odstraňování bariér v cestovním ruchu za mapování bezbariérových stezek v Českém Švýcarsku. O tři roky později mne potěšilo ohodnocení od města za vzájemnou spolupráci a mapování bezbariérovosti – cenu Ď 2016 města Děčín, která je určena mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR.

Přestože si nerad říkám o pomoc, nyní si dovoluji Vás o ni požádat při financování elektrohandbiku. Toto speciální kolo je pro mne kompenzační pomůcka, díky které mohu žít aktivní život, udržovat se v kondici a smysluplně naplnit svůj volný čas.

Díky tomu, že tento handbike má vzadu konstrukci, na kterou lze naložit a vézt sebou i svůj vozík, který běžně používám, mohu ho tak využít i pro větší či vícedenní výlety. V příštím roce bych s tímto handbikem rád podnikl několikaměsíční expedici přes Evropu a do některých postsovětských republik.

Financování
Tak jako většina kvalitních kompenzačních pomůcek i tato je velmi nákladná a mimo mé finanční možnosti. Celý handbike přijde na 248 970.00 CZK. Proto si Vás dovoluji požádat o jakýkoli příspěvek, který mi při pořízení této pomůcky pomůže. Všem dárcům předem děkuji.
Předběžná kalkulace…

Přispět můžete na transparentní účet u Konta Bariéry –
Číslo účtu: 17111444/5500
Variabilní symbol: 240312
https://www.kontobariery.cz/chci-pomahat?vs=240312
https://www.kontobariery.cz/Pribehy/Komu-muzete-pomoci/Elektrohandbike-pro-Alese

Nebo na soukromý účet u KB – 115-8421730227/0100, tyto prostředky využiji na plánovanou cestu.

Na jakýkoli příspěvek lze vystavit darovací smlouvu, a ten následně odečíst z daňového základu.

Pro další info z příprav na cestu a následně z cesty samotné mě sleduj na FB i Instagramu

Již přispěli:
Valdemar Grešík – Natura s.r.o. … 50 000,-
KOFRA Děčín, s.r.o. … 30 000,-
Pivovar Sever
Alena Černohousová … 10 000,-
C.C.A.-Děčín spol. s r.o … 10 000,-
Jiří Votrubec – REKO … 8 000,-
Pavel Bohuněk – ZAPNUTO s.r.o. … 8 000,-
Active Point Děčín  … 5 000,-
Jakub Šena s rodinou … 5 000,-
Ludmila Harcubová
Bohuslav Kolorenč
Jan Hanzl
Zdeněk Herman
Freiberg Simmerová
Renáta Dohnalová
Veronika Nüsserová
Adéla Doškářová
Veronika Kupcová
Kamil Repeš
Jiří Maryško
Jana Bohuňková
Petra Trypesová
Lucie Hulková
Naďa Javůrková
Karel Vondráček
Lucie Vrátná
Mgr.Žukova Kateřina
Pavel Čermák
Ivana Rendlová
Iva Macháčková
Daniel Valko
Zdeněk Trpkoš
Kateřina Novotná
Alena Koudelková
Andrea Ženková
Martina Racková
Šárka Sluková
Kateřina Žerníčková
Michal Balcar
Anna Vondráčková
Iveta Matoušková
Helena Šírová
Martina Doušová
Radek Lekner
Miroslava Havllíčková
Kateřina Francková
Karolína Galczak Borovičková
Pavel Duda
Radovan Fábera

A další dárce, kteří přispěli na účet u Konta bariéry zveřejním později

DÍKY!!!