PŘÍSPĚVEK

Prosba o poskytnutí příspěvku na elektrohandbike

Jmenuji se Aleš Černohous, je mi 48 let a většinu života žiji v Děčíně, kde jsem se narodil. V roce 2000 na mne v londýnském parku spadl strom a utrpěl jsem poranění míchy a páteře. Tento moment mne upoutal na invalidní vozík, ale nesebral mi chuť žít. S manželkou a třemi dcerami žiji v bezbariérovém městském bytě v Děčíně. Nejstarší studuje střední školu, dvě mladší jsou školou povinné.

Za více jak 20 let na vozíku, jsem nasbíral mnoho zkušeností, které se snažím předávat lidem krátce na vozíku. S kolegy Peer mentory z Česká asociace paraplegiků doprovázím lidi krátce po úrazu navrátit se do aktivního života, přijmout novou životní situaci a ukázat jim, že se dá plnohodnotně žít i s handicapem. Za klienty dojíždím primárně do ústeckého a karlovarského kraje, ale nejsou výjimkou ani jiné části republiky.

Od mala rád fotografuji a díky tomu je dalším zaměstnavatelem chráněná dílna Tiskograf a grafické studio Studio Maglen. Protože nevydržím sedět nad stolem celý den a potřebuji pohyb venku, aktivně mapuji přístupnost okolní přírody i městského prostředí v Děčíně a se spolkem Disway další turisticky zajímavé cíle a trasy po celé České republice. Mapování a odstraňování bariér je kromě aktuálních témat města Děčína mojí hlavní náplní jako člena sociální a zdravotní komise.

Naplňuje mne, že má práce pomáhá a je prospěšná pro jiné lidi. Podařilo se mi vydat brožuru České Švýcarsko bezbariérové a v roce 2013 jsem dostal speciální cenu European Destination of ExcelleNce za osobní přínos k odstraňování bariér v cestovním ruchu za mapování bezbariérových stezek v Českém Švýcarsku. O tři roky později mne potěšilo ohodnocení od města za vzájemnou spolupráci a mapování bezbariérovosti – cenu Ď 2016 města Děčín, která je určena mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR.

Přestože si nerad říkám o pomoc, nyní si dovoluji Vás o ni požádat při financování elektrohandbiku. Toto speciální kolo je pro mne kompenzační pomůcka, díky které mohu žít aktivní život, udržovat se v kondici a smysluplně naplnit svůj volný čas.

Díky tomu, že tento handbike má vzadu konstrukci, na kterou lze naložit a vézt sebou i svůj vozík, který běžně používám, mohu ho tak využít i pro větší či vícedenní výlety. V příštím roce bych s tímto handbikem rád podnikl několikaměsíční expedici přes Evropu a do některých postsovětských republik.

Financování
Tak jako většina kvalitních kompenzačních pomůcek i tato je velmi nákladná a mimo mé finanční možnosti. Celý handbike přijde na 248 970.00 CZK. Proto si Vás dovoluji požádat o jakýkoli příspěvek, který mi při pořízení této pomůcky pomůže. Všem dárcům předem děkuji.
Předběžná kalkulace…

Přispět můžete již brzy na transparentní účet u Konta Bariéry, nebo na soukromí účet u KB – 115-8421730227/0100

Již přispěli:
Valdemar Grešík – Natura s.r.o. … 50 000,-